Kam po střední? Letní akademie Discover

Vážení,

CO JE LETNÍ AKADEMIE DISCOVER?

Letní akademie Discover je letní škola, kde můžete přijít na to, co vás baví a kam se vydat po střední škole. Letos si na Discoveru budete moct postavit raketu (Turnus #C), zjistit, že medicína se neděje jen u lůžka pacienta (Turnus #A), pochopit, jak se žije lidem na okraji společnosti, nebo přičichnout k částicové fyzice (oba Turnus #E), a mnoho dalšího ze všech různých oborů. Více najdete na  webu.

Vedle kurzů čeká středoškoláky i spousta her, sportovních aktivit, výletů nebo třeba příležitost vyzkoušet si vést vlastní workshop. Letní akademie Discover je vhodná pro všechny středoškoláky, kteří tápou, kam po střední, a kteří si chtějí rozšířit obzory netradiční a poutavou cestou. Poslechněte si, co  říkají  studenti.

KDO JSOU LEKTOŘI NA DISCOVERU?

Na Letní akademii Discover lektorují inspirativní mladí lidé, kteří studují či studovali na prestižních světových univerzitách, nebo jsou to zkušení mladí profesionálové ze svých oborů. Dovolte nám některé ze současných či bývalých lektorů krátce představit!

 • Karel Kieslich, na University College London, kde vystudoval kognitivní neurovědu a dva roky tam pracoval na výzkumu deprese a role dopaminu při ní, nyní tam druhým rokem studuje doktorát, jehož cílem je porozumět tomu, jak různé nemoci těla mohou ovlivnit duševní zdraví.

 • Kristina Králová vystudovala politické vědy a zahraniční vztahy na Cambridge a College of Europe a pracovala na formování politik v Evropském parlamentu, NATO nebo Aspen Institute. V současnosti konzultuje v Bruselu pro firmy, jak navigovat složité obchodní a technologické regulace a politiky EU.

 • Adam Zábranský, vystudovaný právník a politik, který již desátým rokem působí v zastupitelstvu hl. m. Prahy a z toho pět let ve funkci pražského radního.

 • Stanislav Fořt, vědec a vývojář, PhD Umělá inteligence a machine learning na Stanford university, výzkumný pracovník Google Deepmind a osobnost Forbes 30pod30 v roce 2022

 

PŘIHLÁŠKY A TURNUSY

Letní akademie Discover probíhá v pěti turnusech, ze kterých si můžete vybrat ten pravý.

Přihlášky na Letní akademii Discover jsou otevřené už jen do 15. června. Letos si studenti mohou vybrat z následujících turnusů:

 • #A Turistický ráj (SK), 21.7. –⁠ 27. 7. 2024

 • #B Svatý Jan pod Skalou (CZ), 4.8. –⁠ 11. 8. 2024

 • #C PT Javorina (SK), 11. 8. –⁠18. 8. 2024

 • #D Sv. Jan pod Skalou (CZ), 11. 8. –⁠ 18. 8. 2024, mezinárodní turnus

  • Celý program probíhá v angličtině za účasti mezinárodních studentů*ek a organizačního týmu

 • #E Hostačov (CZ), 18. 8. –⁠ 25. 8. 2024, nově druhý mezinárodní

POPLATEK A STIPENDIA

Účastnický poplatek se pohybuje v rozmezí 6 499 – 7 999 Kč dle turnusu a pokrývá cenu za ubytování, stravu, učební pomůcky a další nutné provozní náklady. Lektoři*ky a organizátoři*ky na Discover jezdí jako dobrovolníci*e. Discover si, ale přejí dělat dostupný všem, a proto studentům nabízejí stipendia, které jim pomohou jejich účast na Discoveru zafinancovat. 19 z 20 lidí, kteří si o stipendium požádají, ho dostanou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *